In gesprek over je uitvaart
Het kan lastig zijn om het gesprek over je uitvaart te starten. Toch is het belangrijk om je wensen te bespreken met je dierbaren. Om het gesprek op gang te brengen, kun je deze kaarten gebruiken.
Zelf je uitvaart regelen of laat je dit over aan je naasten?
Gerja en haar dochter Nelleke gaan in gesprek over hun uitvaart. Door het over uitersten te hebben, blijkt dat ze toch niet écht van elkaar wisten hoe een afscheid eruit zou moeten zien. Wat voor de één voor de hand liggend is, is voor de ander ondenkbaar.
Kaartenset als hulpmiddel
Nadenken over je eigen afscheid is lastig omdat het je confronteert met je eigen sterfelijkheid. Met het feit dat je dierbaren op een bepaald moment moet achterlaten. Maar om je dierbaren zo goed mogelijk achter te kunnen laten, is het juist belangrijk om over je wensen na te denken, deze vast te leggen en te bespreken met je dierbaren. Om het gesprek met je dierbaren op gang te brengen, kun je de set met kaartjes downloaden die Gerja en Nelleke gebruiken in de video. Op elk kaartje vind je twee uitersten. Maak een keuze en licht je keuze toe.
Bespreek je uitvaartwensen
Heb je al eens met een dierbare jouw uitvaartwensen besproken? Hierover praten kan lastig zijn. Deze gratis kaartenset helpt je het gesprek samen aan te gaan.